Wiosna, wiosna, ... czyli, jak dzieci pożegnały zimę

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca, uczniowie klas młodszych  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku pożegnali zimę.
   Na zajęciach dzieci przygotowały słomianą kukłę oraz kolorowe gaiki, z którymi udały się nad rzekę, by tam powitać jedną z najpiękniejszych pór roku. Dzieci w uroczystym korowodzie, który prowadziła Marzanna, rozpoczęły marsz ku wiośnie. Okrzykami pożegnały zimę. Pamiętając o budzącej się do życia przyrodzie i o tym, że zawsze należy o nią dbać, uczniowie potraktowali Marzannę ekologiczne. Powstała ona ze słomy, połamanych gałęzi i suchych traw, zatem nie ma obaw, że zaszkodzi naturze. Następnie uśmiechnięci, z pięknymi gaikami uczniowie przemaszerowali ulicami Przytyka, aby wyrazić swoją radość z powodu nadejścia nowej pory roku. Na koniec kolorowym, ale już wiosennym, pochodem radośnie wrócili do szkoły.
   Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych uczniów - wiosna zawita u nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których wszyscy będziemy czerpać dobrą energię.
Autor: Małgorzata Jasińska