RUSZ GŁOWĄ- ROZRYWKA DLA CAŁEJ RODZINY Z MAZOWSZEM W TLE

Autor: Joanna Leśnowolska

2021-12-30

Informacja o projekcie

Projekt pt. „Rusz głową - rozrywka dla całej rodziny z Mazowszem w tle”

Projekt został zrealizowany przez grupę uczennic z klasy 8c w składzie: Anna Januszek, Maja Łęcka, Katarzyna Mizerska, Kinga Janas.

Cele projektu to: zdobycie lub poszerzenie wiedzy na temat Mazowsza i jej popularyzacja, wzrost świadomości na temat znaczenia Mazowsza w Europie, wzrost poczucia dumy z regionu, w którym się mieszka, rozwijanie kompetencji cyfrowych i umiejętności pracy w grupie oraz umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji.

Najważniejszym działaniem w projekcie było przygotowanie książki, która jest zbiorem zadań zawierających informacje na temat ludzi, miejscowości i wydarzeń związanych z Mazowszem. Książka zawiera osiem rozdziałów zatytułowanych: Rebusy, Węże wyrazowe, Krzyżówki, Łamigłówki, Wykreślanki, Labirynty, Porównywanie Obrazków, Mazowsze w Europie. W ostatnim rozdziale znajdziemy zadania, które pokazują związek Mazowsza z Europą.

Projekt jest propozycją rozrywki i zabawy edukacyjnej dla całej rodziny ale jednocześnie to pomoc dydaktyczna, która może być wykorzystywana przez uczniów przygotowujących się do Konkursu Wiedzy o Mazowszu - nie tylko z naszej szkoły. Warto zatem spróbować swoich sił rozwiązując poszczególne typy zadań zaproponowanych przez uczestniczki projektu.

Czytaj więcej o: Informacja o projekcie
2021-12-30